Jak zatočit se střevní virózou

10.05.2017

Taky už se vám to stalo? V noci se ozve: "Mami...!" Vystřelím jak péro z gauče a najdu nejstarší dceru na záchodě, jak zvrací. "Mě..., bolí mě břicho."

....aha, dobře. Snažím se ze snu vrátit do reality, moc mi to nejde. Nádech, výdech do kotníků, startuju sama sebe. "Pojď, vypláchni si pusu, napij se, kde tě to bolí? Jsi šikulka, že jsi zvládla dojít na záchod," chválím a snažím se zanalyzovat situaci.

Řeším místo bolesti, vzhled a zápach obsahu záchodu, jídlo předešlého dne. Hledám v brožuře a dle symptomů nasazuji homeopatika. Doprovodím dceru do postele, přinesu pro jistotu lavór, kdyby se to opakovalo. Jdu si lehnout.


Spím ještě lehčím spánkem než obvykle a probudí mě známý nepříjemný zvuk. Je jasné, že to pokračuje... Spala jsem sotva půl hodiny. Scénář se opakuje do rána ještě několikrát.

Vstáváme vyřízené obě. Když zařídím potřebné omluvy a vypravím zbytek rodiny z baráku, vracím se k dceři. Sedám si k ní, držím ji za ruku a začínám dýchat, abych se v tom neztratila.

Přichází nápad a tak využívám znalosti z metody RE-CREATION.

V našem těle - dospělých i dětí - jsou energetická centra, která když mají správnou rotaci (vlevo) a směr vyzařování, vytváří harmonii a pohodu. Jednoduše je vám dobře.


"Zkus se prosím tě podívat na to místo v bříšku, kde tě to bolí..... Jak to tam vypadá? Jakou to má barvu? Co se tam děje?"

Moje dcera je dost skeptická k "těm mým energiím", ale když je zle, je ochotná zkusit všechno.  "Je to hustý, černý a točí se to."

Já: "Dobře. A jak se to točí?"

Dcera ukazuje směr doprava (po směru hodinových ručiček). Aha! Tak jsem doma! Z výcviku cvičení RE-CREATION vím, že pokud se energetické centrum točí směrem doprava, výsledkem je pokles energie, oslabení, nepohoda, napětí. Je to nepřirozený tok energie a tělo nám ho dá najevo.

"Dobře," říkám, " zkus to prosím tě zastavit, půjde to?"

Ona po chvíli: "Jo, jde to."

Já: "Tak dobře, teď to zkus roztočit na druhou stranu (ukazuji rukou správný směr vlevo - proti směru hodinových ručiček). "Jak se to točí, mění to barvu?"

Ona: " Jde to, černá mizí." 

Já: "Príma, tak teď to zkus prodýchat. Nádech nosem, výdech pusinkou.
S každým nádechem tam přidáváš to dobrý, to zdravý....... Je to lepší?"

Ona: "Jo, už to tolik nebolí."

Vydechne úlevou, stočí se do klubíčka a po chvili usne. 

Když uvolníte a rozpohybujete energii svého těla správným, pro tělo přirozeným směrem, přichází úleva.


Během dne prodýcháváme a kontrolujeme ještě několikrát správnou rotaci, už nezvrací a další den jde do školy.

Jenže odpoledne přijde druhá dcera ze školy: "Mami, mě je špatně, ani jsem neobědvala, bolí mě břicho..." Vysvětluju, jí, co sestře pomohlo, zkoušíme to. 

Večer jednou zvrací. Dýcháme a kontrolujeme rotaci. V noci spí a ráno jde do školy, je jí dobře. Ještě večer říkám synovi: "Holky bolelo bříško a přišly jsme na to, že se jim to vevnitř točilo na špatnou stranu. Když to otočily, ulevilo se jim a bříško přestalo bolet. Tak si to zkontroluj, aby jsi taky neblinkal......" Syn tohle cvičení už zná a tak se té střevní viróze vyhnul.

A když začalo bolet břicho mě, tak jsem to taky během půl dne "rozdýchala".

Manžel řeší střevní virózu fernetem. Já a děti dýcháním :-).


Chcete se podělit o zajímavý tip, jak na střevní virozu nejen u dětí? 

Sdílejte ho s přáteli na facebooku PRODÝCHEJ SE DO ŽIVOTA >>>.

Chcete metodu dechových cvičení zažít na vlastní kůži? - TUDY PROSÍM >>


© 2017 Autorka článku: Lenka Petáková, lektorka RE-CREATION