Usínací rituál aneb jak usínat klidní a vyrovnaní?

14.03.2017

"Ach jo, zase nemůžu usnout." Hlavou se mi honí různé myšlenky. Vzpomínky na minulost, nebo jen na situaci, která mě v ten den nějakým způsobem zasáhla, promítám si ji a znovu prožívám. Začne mi bušit srdce, jsem naštvaná, otrávená, smutná, zklamaná, znechucená...

Nebo si naopak představuji a sním o své budoucnosti, ať je to se strachem nebo s euforií, co bych chtěla nebo nechtěla v budoucnosti dělat, žít, prožívat.

A jak nemůžu z toho všeho přemýšlení spát, tak se dostavuje nervozita a vztek na sebe samu, že nedokážu ukočírovat svou mysl a zítra budu zase celý den unavená a bez energie. Do toho všeho se různě v noci budí mé dvě děti, ať už to byl špatný sen, nebo se chce jednomu z našich zlatíček na záchod a pak opětovné "ach jo, zase nemůžu usnout."

Toto byl každodenní scénář mého usínání a spánku. Druhý den jsem byla jako chodící mrtvola, která se snažila být tu pro svou rodinu. Ale, co si budeme říkat, vážně to nebylo "ono".

A přitom spánek je jedna z nejdůležitějších věcí v našem životě. Během spánku tělo odpočívá a mysl zpracovává naše prožitky z celého dne. Rady odborníků většinou zní "ukládejte se ke spánku klidní a vyrovnaní". To je ale právě ten problém "ukládat se ke spánku klidní a vyrovnaní", když pouze během jednoho dne prožijeme tolik vjemů, pocitů a emocí, natož kolik toho prožijeme během svého života a to vše nám naše mysl velmi ráda připomene, jakmile se ocitneme sami a potmě.

Jak se tedy máme ukládat ke spánku klidní a vyrovnaní?!

Dlouho, velmi dlouho, jsem hledala způsob, jak konečně v klidu usínat a spát spokojeně celou noc.

Metoda RE-CREATION mi v tomto ohledu změnila život. Udělala jsem si takový rituál, který se snažím dodržet, ať se děje, co se děje, každý den.

Je to velmi jednoduché.

Před spaním si dám sprchu, při které smývám celý den ze svého těla i mysli, jdu si lehnou, přikryju se tak, aby mi bylo příjemné teplo. Poté začnu s volným nádechem nosem do břicha (muži do hrudníku) a vůlí vedeným výdechem směrem ke kotníkům. Tento nádech a výdech několikrát opakuji. Poté si zkontroluji energetická centra v těle, jestli mají správnou rotaci a vyzařování. Pak si všechna energetická centra prodýchám a nechám volně proudit energii svým tělem.

Tímto jednoduchým dechovým cvičením se dostávám ze své mysli, která je plná myšlenek, do svého těla, kde cítím klid, harmonii, mír a můžu s nadhledem pozorovat své myšlenky, které ve mně ale už žádným způsobem nevyvolávají emoce a dokonce mohu pozorovat různé souvislosti dění ve svém životě.

Cvičení RE-CREATION před spaním vám pomůže uklidnit mysl
i tělo a vy můžete v klidu a vyrovnaně usínat.

Krásnou dobrou noc vám přeje

Zuzka

Chcete usínat v klidu a harmonii? Vyzkoušejte účinky RE-CREATION na vlastní kůži

TUDY PROSÍM >>


© 2017 Autorka článku: Zuzka Liebezeitová, lektorka RE-CREATION