Jak se dá „jen“ dýcháním shodit 6 kilo

06.10.2017

Taky se někdy chodíte koukat do lednice, špajzu nebo skříňky na sladkosti jako na televizi? Nejdřív si dáte něco sladkého, pak slaného... Ale stále máte pocit, že to nějak není ono a nakonec zjistíte, že to co do sebe cpete, vám vlastně ani moc nechutná?

Co se to v nás děje, když máme na "něco" chuť? A proč nás v tu chvíli nedokáže uspokojit ani nejlepší belgická čokoláda?

Dlouho jsem nad tím vůbec nepřemýšlela. Až do té doby než jsem během jednoho roku přibrala 6 kilo.

O číslo větší kalhoty a trocha přemýšlení...

V okamžiku, kdy jsem se nemohla nasoukat do svých oblíbených kalhot, přišla zásadní otázka:

Co potřebuji zaplnit jídlem a kdo ve mně to potřebuje?

Zjistila jsem, že ta chuť nepatří mému tělu, ale mému nitru, které se cítí být prázdné a touží po naplnění. A protože jsem s tím nebyla ve spojení, takhle touha se projevovala přes chutě mého těla. Místo, abych si plnila mé nitro, plnila jsem svůj žaludek.

Pochopila jsem, že pocit prázdného žaludku je ve skutečnosti signál duše, která volá: "Máš prázdný život!"

Tato chuť nás přepadává, když nemáme co dělat a aktivně nepoužíváme svoji mysl. To je pro naše nitro příležitost, kdy konečně může upoutat naši pozornost. Vyslat signál. Zavolat o pomoc.

Jak jsem si s tím poradila já?

Nejdůležitější bylo to uvědomění, o co jde. Chuť na mlsání je pro mě takový signál - buď tady a teď v těle, vnímej a žij. A znovu jsem v úžasu, jak dokonalé naše tělo je. Pouhou chutí nám nese takto důležitou zprávu.

Co pro mě dnes jídlo znamená? Jídlo mám stále ráda, ale už se zbytečně nepřecpávám a nejím jen tak z nudy. Přistupuji k němu s úctou a stejně tak ke svému tělu, které si samo řekne, kdy a co chce jíst.

A když mě ta mlsná přeci jen dohoní?

Když pocítím chuť na něco dobrého a zároveň nemám vlastně ani hlad, tak se nejdřív dechem ukotvím v těle. Podle metody RE-CREATION ho začnu prodýchávat. V 95 % chuť okamžitě mizí, ve zbylých 5 % si tělo prostě jen potřebuje doplnit energii a to mu ráda dopřeji.

A světe div se, dokonce jsem zhubla téměř na svou původní váhu a bez jakéhokoliv sebezapření, trápení a odříkání.


Chcete si vyzkoušet jednoduché bio-dynamické cvičení RE-CREATION, kterým se snadno ukotvíte v těle, lépe porozumíte sami sobě a dostanete své emoce pod kontrolu?


© 2017 Autorka článku: Zuzka Liebezeitová, lektorka RE-CREATION