Jak rozdýchat pracovní nálož, než vám z toho pukne hlava

19.05.2017

Asi jako většina lidí zažíváte tlak, napětí, stres. Cítíte únavu a vyčerpání. Z venku se to na vás valí, celým dnem jen proletíte, abyste to všechno stihli. Máte spoustu povinností, víc starostí než radostí.


Říkáte si, kde vzít energii a sílu na každodenní povinnosti?

Někdo jí vitamíny, někdo pravidelně cvičí, relaxuje, dodržuje dostatek spánku...

Vyzkoušejte tip od našeho lektora RE-CREATION Pavla Sazamy, co mu pomáhá na únavu a neustálý tlak během pracovního dne.

"Mé pracovní dny jsou náročné. Najala si mě začínající strojírenská firma, abych jim zavedl procesy a strukturu. Sdílíme všichni jednu velkou kancelář, celý den bzučí hovory, telefonáty, odpovídám na otázky z více stran najednou, v několika jazycích. V takovém prostředí je těžké udržet si vlastní rytmus a nenechat se unést milionem problémů do bezcílného kolotoče.

Moje tajná zbraň na únavu a ten neustálý tlak z venku je pár hlubokých výdechů podle metody RE-CREATION, pozornost těsně pod kotníky.

Klidně se zavřenýma očima. Vydechnu několikrát směrem dolů, do oblasti kotníků, srovnám si vnitřní střed a rotaci. Když sedíte vzpřímeně, vypadá to zvenku, jako že zrovna řešíte nějakou zajímavou firemní výzvu, třeba výkazy diet za minuly měsíc... Deset vteřin stačí a vrátím se zpátky k sobě. Obnovím tak v sobě stabilitu, zpřítomním se, proberu a pak zas mohu úkoly řešit - svižně a efektivně. A navíc bez tlaku a bolesti hlavy."Chcete se podělit o zajímavý tip? Sdílejte ho s přáteli na facebooku.

© 2017 RE-CREATION Systemics