Bod klidu aneb jak pomoci dítěti, když se topí v emocích

06.06.2017

Znáte to, když se vaše ratolest probudí a cokoliv uděláte, tak je špatně. O svůj tip, jak řešit takové vypjaté situace u svého dítěte, se s námi podělila Jana Kyselová, lektorka RE-CREATION, která podobné citově náročné stavy se svým synem zažívá často.

"Můj synek je od miminka velice svérázná povaha a komunikace s ním není žádný med. Často nedokáže vyjádřit to co se s ním děje - a to podotýkám, že už mu je 7 let - co cítí, co mu vadí ... Prostě to nedokáže dát do těch správných slov, abychom tomu my ostatní porozuměli.

Dovádí ho to k naprostému šílenství a o to víc se dostává do zajetí svých vlastních emocí. To potom přerůstá v naprostý vztek, pláč, beznaděj ...," popisuje Jana situaci, která pro žádnou mámu není lehká."Čím víc jsem se mu snažila pomoci slovy - mluvením, řešením - tím to bylo horší a horší. Jakoby se nořil do nějaké hlubiny, kde je sám a bez porozumění. Dlouho jsem nevěděla jak s těmito jeho stavy nakládat a hlavně ho nenechat "ponořit".

Díky RE-CREATION jsem přišla na to, že stačí pouhá maličkost.


Sehnu se k němu, tak abychom si koukali z očí do očí. Svoji dlaň položím na jeho bedra, na místo BODU KLIDU a chvíli jen tak zůstanu. Nemluvím. Jsem s ním a dám mu čas, nechám ho. A on se během chvilky uklidní.

A naopak začne mluvit tak, že slova dávají smysl nám všem.

Má vždycky velkou radost, že si rozumíme a že ho chápu.

Od té doby, co znám a praktikuji metodu RE-CREATION, tímto způsobem doma řešíme spousty podobných situací. A daří se nám to."

Jak málo stačí!